Eliksir młodości- winko aloesowe

Ja mam dwadzieścia lat, ty masz dwadzieścia lat nie będzie nigdy więcej…

Zastanawiające jak z biegiem lat zmienia się postrzeganie czasu i wieku. Moja najmłodsza już nastoletnia córka mówi, że „ ja jestem stara” i że „ojciec jest stary”… A mój mąż odpowiada grzecznie dziecku: „Pusiaj gówniaro, bo jak masz pełne usta to nie gadasz bzdur… my przecież jesteśmy młodzi”:)

Ostatnio złapałam się na tym, że za starych uważam tych po siedemdziesiątce…czyżby włączył mi się jakiś mechanizm obronny? Im więcej „młodych” starszych ode mnie tym, tym ja jestem młodsza? Z perspektywy  siedemdziesięciolatka to ja pewnie „gówniara”  jestem:) …nawet by się nie obraziła za taką gówniarę!

 Tak więc reasumując jestem młoda:)…ale postanowiłam walczyć z upływem czasu i przygotowałam winko aloesowe.

winko 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aloes zwyczajny działa na cały organizm i ma właściwości wzmacniające oraz immunostymulujące.  Dodatkowo preparaty z soku aloesowego przyjmowane doustnie pomagają w chorobach żołądka, jelit, oskrzeli, nerwobólach, chorobach reumatycznych…

 Składniki wina aloesowego:

  •  30 dag- liście aloesu z rośliny  co najmniej dwu lub trzy letnich,
  • 350 ml – wino czerwone (wytrawne lub półwytrawne),
  • 3 łyżki- miód naturalny.

Przygotowanie:

Oberwać liście aloesu (najlepsze jak najstarsze). Umyć je, osuszyć a potem zawinąć w folię spożywczą i włożyć do lodówki na 10 do 14 dni. Po dwóch tygodniach odkroić z liści brzeżne kolce a same liście zmiksować w rozdrabniaczu. Zalać powstałą miazgę winem, dodać miód i dokładnie wymieszać. Wino przelać do butelki z ciemnego szkła i odstawić na 5-7 dni w chłodne, ciemne miejsce (ale już nie do lodówki). Po mniej więcej tygodniu wino przecedzić przez płótno, zlać do czystej butelki. Trzymać w lodówce.

winko 2Kuracja winem aloesowym:

Wino pijemy przez tydzień po jednej łyżeczce 2-3 razy dziennie. Przez kolejne 3-4 tygodnie 2-3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej a następnie przez kilka tygodni do skończenia winka ponownie po 1 łyżeczce od herbaty trzy razy dziennie. Po skończonej kuracji dobrze jest sobie zrobić kilka miesięcy przerwy przed następną. Nie ma obawy jeśli chodzi o przedawkowanie wino aloesowe nie jest bardzo smaczne, sok z aloesu nadaje mu gorzki smak:).

3 myśli na temat “Eliksir młodości- winko aloesowe”

  1. Fajnie się czyta ,ja też z chęcią bym usłyszała od 70 – latka – TY GÓWNIARO !!!!!!
    Bo od swego;;;; młodocianego ;;;;ale pełnoletniego dziecia też słyszę -np w twoim wieku ( czyli CZYTAJ ,EWENTUALNIE INTELIGENTNIE DOMYŚLAJ SIĘ !jesteś tak stara jak BRAMA PORTOWA ) TO NIE WYPADA ITP .Czyli jak w piosence -każde pokolenie ma swój czas.
    Winko – zapisuję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *