Czas przygotowania:
30 min.
Czas gotowania:
25 min.
Całkowity czas:
55 min.

Świeży makaron szybko się zapieka. W tej wegetariańskiej lasagne przełożymy go świeżym szpinakiem oraz pomidorkami koktajlowymi cherry i zapieczemy pod warstwą miękkiego sera koziego.

Składniki:

  • 450 g młodych listków szpinaku
  • 250 g miękkiego koziego sera
  • 200 g chudego białego sera
  • 1 łyżka sosu pesto
  • szczypta świeżo zmielonej gałki muszkatołowej
  • 225 g świeżego makaronu lasagne, około 9 płatów

Przygotowanie:

1Rozgrzać piekarnik do temperatury 190°C. Włożyć szpinak do dużego rondla bez wody. Przykryć i gotować na małym ogniu przez 5 minut. Przełożyć szpinak do durszlaka, by odsączyć go z wody, ale nie wyciskać. Zachować 2 łyżki wody, która z niego wycieknie.

2Włożyć oba sery do dużej miski i utrzeć. Wyjąć połowę i odłożyć. Dodać pesto i wodę ze szpinaku do sera w misce. Utrzeć na gładką masę. Dodać szpinak i gałkę muszkatołową, doprawić solą i pieprzem, wymieszać.

3Ułożyć płaty lasagne w brytfannie i zalać wrzątkiem, by lekko je zakrył. Odstawić na 5 minut, by makaron zmiękł, odlać.

4Ułożyć 1/3 masy szpinakowej na dnie naczynia żaroodpornego o wymiarach 25 × 18 × 8 cm. Położyć na niej 1/3 pomidorków w jednej warstwie i przykryć makaronem. Rozsmarować na wierzchu połowę pozostałej masy szpinakowej. Ułożyć na niej połowę pomidorków i przykryć makaronem. Nałożyć resztę masy szpinakowej i pomidorków, przykryć ostatnią warstwąmakaronu.

5Utrzeć resztę sera z jajkiem, mlekiem, solą i pieprzem. Polać lasagne sosem, posypać pokruszoną bułką wymieszaną z parmezanem. Piec przez 25 minut, aż wierzch zetnie się lekko i przyrumieni. Podawać na gorąco.

Porcja dla:

4 osób