Czas przygotowania:
15 min.
Czas gotowania:
15 min.
Całkowity czas:
30 min.

Czasami zależy nam, żeby zrobić wrażenie na gościach zaproszonych na lunch. Podajmy im to danie, które jest wykwintne, chociaż przyrządza się je wyjątkowo szybko.

Składniki:

  • 4 duże płaskie pieczarki
  • 2½ łyżki oliwy z oliwek
  • 75 g orzechów włoskich, pokruszonych
  • sól i pieprz do smaku
  • 150 g łagodnego koziego sera

Przygotowanie:

1Rozgrzać piekarnik na funkcji grill i wyłożyć blachę folią aluminiową. Wytrzeć starannie grzyby i odłamać nóżki (wykorzystać je do innego dania lub dodać do wywaru). Posmarować kapelusze od spodu łyżką oliwy z oliwek. Doprawić solą oraz pieprzem. Ułożyć blaszkami do góry i piec przez 6 minut, następnie odwrócić, posmarować ½ łyżeczki oliwy i piec przez jeszcze 5 minut.

2W międzyczasie ułożyć orzechy włoskie na kawałku folii i piec przez 2 minuty, aż się przyrumienią (uważać, żeby się nie przypaliły). Wymieszać z kozim serem i łyżką estragonu.

3Lekko posmarować plastry polenty z obu stron resztą oliwy. Ułożyć na ruszcie i piec przez 5 minut, aż się lekko przyrumienią. Nałożyć farsz do pieczarek. Przewrócić plasterki polenty na drugą stronę. Piec przez 3 minuty, aż farsz i polenta ładnie się przyrumienią.

4Utrzeć olej z orzechów włoskich z octem. Dodać resztę estragonu i wymieszać. Nałożyć na podgrzane talerze po pieczarce i 2 plasterki opieczonej polenty. Skropić polentę dressingiem estragonowym.

Porcja dla:

4 osób