Czas przygotowania:
80 min.
Czas gotowania:
15 min.
Całkowity czas:
335 min.

Pikantna marynata, przyrządzana z ostrych papryczek chili, ziela angielskiego i tymianku, nadaje polędwiczkom smak i sprawia, że mięso jest delikatniejsze. Podaje się je z opieczonymi kawałkami soczystego ananasa i kukurydzą w kolbach, a także z grzankami z bułki.

Składniki:

  • 4 kotlety z polędwicy wieprzowej
  • 4 kolby świeżej kukurydzy
  • 15 g miękkiego masła
  • 1 dojrzały ananas
  • 2 łyżki płynnego miodu

Przygotowanie:

1Utrzeć jednolitą pastę ze wszystkich składników marynaty w moździerzu lub w mikserze. Posmarować nią grubo kotlety z obu stron i ułożyć obok siebie w płytkim naczyniu (nie plastikowym). Wstawić pod przykryciem do lodówki i marynować co najmniej godzinę, a najlepiej przez całą dobę.

2Usunąć łupiny z kolby kukurydzy i odkroić końce. Przekroić każdą kolbę w poprzek na pół. Wrzucić do rondla z wrzątkiem, doprowadzić ponownie do wrzenia, a następnie zmniejszyć ogień i gotować 5-10 minut, aż kukurydza nieco zmięknie. Starannie odcedzić, a następnie lekko posmarować kolby miękkim masłem.

3Rozgrzać mocno opiekacz.

4W czasie, gdy kukurydza się gotuje, odkroić wierzch i spód ananasa. Obrać ze skóry i usunąć twarde “oczka”. Pokroić na 8 trójkątnych kawałków i odkroić z każdego twardy rdzeń. Posmarować miodem.

5Ułożyć mięso na blasze opiekacza. Opiekać 3-4 minuty, aż marynata przyrumieni się ładnie, następnie obrócić na drugą stronę i opiekać przez kolejne 3-4 minuty. Wyjąć mięso z opiekacza i ustawić w ciepłym miejscu, żeby nie ostygło.

6Ułożyć na blasze opiekacza kawałki ananasa i kukurydzy. Opiekać 4-5 minut, aż będą lekko przypieczone. Obracać często, by się nie przypaliły. Podawać na gorąco z polędwicą, nie zapominając o serwetkach do wytarcia lepkich palców 🙂

Porcja dla:

4 osób